Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Срібнянської селищної ради
Офіційний веб-сайт

День Соборності України

                            …Розлилась народу повідь по Подолі,
                             На Майдані, на Софійськім, з корогвами
                             Зустрічала Україна свято волі.
                                                                                                                                             В.Переяславець

День Соборності  відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу. Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, визволився нарешті з неволі і отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.
 Цього дня також згадують іншу подію, яка відбулася 22 січня 1918 року, рівно роком раніше. Це прийняття 4 Універсалу Українською Центральною  Радою, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки, що також стало важливим кроком до становлення сучасної української держави.
Головною традицією у День Соборності став  живий ланцюг уздовж моста Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегом Києва, таким чином символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України.
У закладах загальної середньої освіти відбулися загальношкільні тематичні лінійки,  виховні години, інформаційні дайджести, флешмоби з нагоди відзначення Дня Соборності України. Під час проведення заходів ураховані такі меседжі: Соборність України – згуртованість усіх громадян, незалежно від національності та регіону проживання; єдність – житєво важлива цінність та обов’язкова передумова ефективного спротиву зовнішньої агресії; незалежність і соборність – запорука успішного розвитку української державності, вагомий чинник недопущення повторення злочинів тоталітарних режимів проти людства (людяності). Відзначення свята передбачало заходи з ушанування подій і персоналій української історії та сучасних героїв, використання якнайбільшої кількості державних прапорів.

 

 « повернутися до списку новин