A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Срібнянської селищної ради
Офіційний веб-сайт

Мова - ДНК нації

Дата: 22.02.2021 08:11
Кількість переглядів: 197

Фото без опису

Світова спільнота 21 лютого відзначала Міжнародний день рідної мови, який  був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Історія дня, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні  рідної  мови. Після проголошення незалежності Бангладешу в 1971 році, цей день відзначають у країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

У світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли мову перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

До Міжнародного Дня рідної мови у закладах загальної середньої освіти проведені тематичні виховні заходи - усні журнали, «круглі столи», випуски стіннівок, конкурси читців, мовознавчі гравікони, мовні колажі: «У ріднім слові – цілий світ», «Дзвенить струмочком рідна мова», «Мова єднання – це українська», «Нова доба нового прагне слова», «Перлина України», «У тенетах суржика», «Магія рідного слова», «Мова кожного народу неповторна і своя», «Мелодійна, багата, розмаїта…», «Я знаю: мова мамина свята».

Варто нагадати, що згідно зі Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова», рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Мова має значення!
То ж, розмовляймо українською, будь ласка!

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису
Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Вхід для адміністратора