A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Срібнянської селищної ради
Офіційний веб-сайт

День Соборності України

Дата: 22.01.2020 09:16
Кількість переглядів: 79

Фото без опису

                            …Розлилась народу повідь по Подолі,
                             На Майдані, на Софійськім, з корогвами
                             Зустрічала Україна свято волі.
                                                                                                                                             В.Переяславець

День Соборності  відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу. Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, визволився нарешті з неволі і отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.
 Цього дня також згадують іншу подію, яка відбулася 22 січня 1918 року, рівно роком раніше. Це прийняття 4 Універсалу Українською Центральною  Радою, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки, що також стало важливим кроком до становлення сучасної української держави.
Головною традицією у День Соборності став  живий ланцюг уздовж моста Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегом Києва, таким чином символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України.
У закладах загальної середньої освіти відбулися загальношкільні тематичні лінійки,  виховні години, інформаційні дайджести, флешмоби з нагоди відзначення Дня Соборності України. Під час проведення заходів ураховані такі меседжі: Соборність України – згуртованість усіх громадян, незалежно від національності та регіону проживання; єдність – житєво важлива цінність та обов’язкова передумова ефективного спротиву зовнішньої агресії; незалежність і соборність – запорука успішного розвитку української державності, вагомий чинник недопущення повторення злочинів тоталітарних режимів проти людства (людяності). Відзначення свята передбачало заходи з ушанування подій і персоналій української історії та сучасних героїв, використання якнайбільшої кількості державних прапорів.

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Вхід для адміністратора