Психологічний калейдоскоп
Як навчити дитину розв’язувати конфлікти: 5 порад.
До 6 років усі конфлікти за дитину розв’язують дорослі. Доки малеча ходить до дитсадка, її щодня захищають вихователі, нянечки, батьки і бабусі. Але переступивши поріг першого класу, дитина неодмінно зіткнеться з проблемами, що ніхто крім неї самої не зможе розв’язати.
У віці 6–7 років словниковий запас ще занадто слабкий, значно легше володіти своїм тілом і використовувати його наче інструмент проти ворогів.
Психологи радять батькам пояснити дитині декілька найголовніших правил, що допоможуть розв’язувати конфлікти у дитячому колективі.
1.Ударив — приготуйся, що вдарять у відповідь
Дитина має вміти відповідати за свої вчинки: якщо вирішив вдарити, слід розуміти, що бійка неминуча. До такого молодші школярі зазвичай не готові, тому зовсім не очікують, що їм дадуть таку саму відповідь.
2. Завжди кажи про те, що не подобається
Дитина повинна вміти виказувати своє незадоволення з приводу ставлення до неї. Головне правило — говорити все спокійно: «Мені не подобається, що ти смикаєш мене за косичку. Будь ласка, припини це робити!» або «Мені неприємно, що ти чіпаєш мої іграшки без дозволу. Не роби більше такого!».
Якщо дитина навчиться говорити про те, що їй не подобається у прийнятих межах, то конфліктні ситуації у її житті траплятимуться край рідко.
3. Звертайся по допомогу до дорослого лише після того, як спробував розв’язати ситуацію самостійно
Діти не люблять «стукачів», які принагідно біжать скаржитися мамі чи татові. Нехай спочатку діти спробують самотужки (без розмахування кулаками) домовитися і помиритися. Якщо ж ні, до батьків варто звертатися вдвох, щоб дорослий лише допоміг дійти спільної згоди (не захищаючи лише свою дитину).
4. Захищати інших — це добре
Якщо дитина бачить, що когось ображають або навіть б’ють, то вона не повинна проходити повз зі схиленою головою, а допомогти тому, кого несправедливо кривдять. Звісно ж допомогти комусь у мирний спосіб дійти згоди — це рівень майстра. Але якщо ваша дитина проявлятиме співчуття — це прекрасно. Просто розкажіть їй про всю небезпеку чужого конфлікту, дайте можливість самостійно ухвалювати рішення про допомогу.
5. Вирішувати конфлікти без агресії
Висловлюйтеся проти фізичної агресії дитини та обзивання. Виховуючи дитину, щоразу, коли виникає агресія, припиняйте її в зародку: «Я не дозволю тобі бити брата, і йому я теж ніколи не дозволю вдарити тебе. Подумай, як інакше можна вирішити вашу проблему».
Джерело: https://np.pl.ua/.../yak-navchyty-dytynu-rozv-iazuvaty.../
6 ефективних стратегій для переформулювання своїх негативних думок. Використання позитивного мислення для подолання негативного мислення та збільшення щастя та психічного благополуччя.
Справа може бути не в мотивації в цілому. А в тому, що ресурсів вже не залишилося. В цей період дистанційного спілкування кількість випадків психологічного вигорання людей радикально підвищилося. Тому, щоб не опинитися у ситуації, коли вже енергії немає, розказуємо, що можна зробити.
1. Помітити ознаки
Так, перший і найголовніший крок - помітити, що щось не так. Ознаками початку можуть бути втрата концентрації, розмиті цілі, знецінювання своєї праці, складнощі в особистих відносинах та навіть незрозумілий біль у м'язах або напруження.
2. Знайти джерело
Складно щось змінювати, якщо ми не знаємо, що змінювати. Можливо завелике навантаження для нас на роботі, або ж складні особисті відносини, або ж просто ми не перемикаємося на інші справи. Щось тягне забагато енергії і це потрібно визначити.
3. Визначити миттєві можливі зміни
Тобто, що ми можемо зробити з цим одразу. Можливо відмовитися від якогось проекту, або відмінити якусь подію. Тобто зробити щось, що миттєво зменшить навантаження
4. Проаналізувати свої опції
Ясно, що не завжди можна миттєво відмовитися від якоїсь частини роботи. Тому потрібно проаналізувати, що є зараз, яка перспектива, що можна зробити у майбутньому. Якесь гарне рішення може бути зовсім неочевидним на перший погляд.
5. Поговорити з близькими людьми
Якщо ми вже втратили енергію, то ще шукати якісь шляхи вирішення може бути надскладно. Поговоріть з близькими людьми, подумайте разом над опціями. Ми можемо банально не бачити виходу, оскільки ми знаходимося усередині ситуації
6. Повернути контроль
Над часом, над ситуацією. Спробуйте виставити пріоритети, попросіть про допомогу, залишайте роботу на роботі
7. Виставити межі
Ми спокійно можемо вигоріти, якщо беремо забагато зобов'язань на себе. Тому у нагоді буде, наприклад, кнопка "Я подумаю" перш ніж говорити людям "так". Спробуйте візуалізувати на що саме ви хочете погодитися, подумайте чи маєте ви на це час та енергію, та яку саме користь це принесе особисто вам.
8. Звернути увагу на свої потреби
Так, ви маєте достатньо спати, мати час на фізичні вправи, час на рідних людей, час на себе, та гарно харчуватися.
І пишіть список, що робить вас щасливими, та кожного дня виконуйте щось з цього списку.
P.S. Про вигорання ще можете дізнатися тут https://youtu.be/YBrgfbowUkA