Особливості проведення ЗНО-2021
Цього року зовнішнє незалежне оцінювання має певні відмінності від ЗНО -2020 року.
Основна сесія ЗНО-2021 пройде з 21.05 по 15.06.2021 року, відповідно до графіка, затвердженого Міністерством освіти і науки України. Розпочне сесію тестування з хімії (21.05.) та завершить ЗНО з географії (15.06.).
Першою особливістю є те, що у 2021 році випускники закладів загальної середньої освіти мають складати 4 предмети державної підсумкової атестації. Як і в минулі роки українська мова є обов’язковим предметом. Окрім того, починаючи з цього навчального року, обов’язковим є ДПА з математики. Третім предметом (на вибір випускника) є історія України або іноземна мова, четвертим – обраний здобувачем освіти предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова).
Як зовнішнє незалежне оцінювання одинадцятикласники можуть обрати 5 предметів.
Реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання пройде з 01.02. по 01.03.2021 року на сторінках офіційного сайту Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (адреса https://kyivtest.org.ua/) у розділі «ЗНО/ДПА» або на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (https://testportal.gov.ua/zno-2021/).
Ще однією особливістю є те, що із переліку предметів зовнішнього незалежного оцінювання цього року виокремлено предмети – українська мова та українська мова і література. Більшість закладів вищої освіти будуть приймати для вступу сертифікат з української мови, заклади гуманітарного чи філологічного спрямування – сертифікати ЗНО з української мови та літератури. Який предмет обирати для складання, можна дізнатися ознайомившись із «Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році», затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 15.10.2020 року № 1274.
Рівень складання ДПА з математики залежить від двох умов:
- на якому рівні здобувач освіти вивчав математику (стандарт, профільний рівень);
- чи буде випускник вступати до вищого навчального закладу, в якому для вступу необхідний сертифікат з математики.
Здобувачі повної загальної середньої освіти які вивчали математику на рівні стандарту і не будуть вступати до вищого навчального закладу, де для вступу потрібна математика, складають однорівневий тест, що містить завдання, спрямовані на оцінювання базових математичних компетентностей. Якщо випускник планує вступати до вищого навчального закладу для вступу до якого потрібний сертифікат з математики – він складає дворівневий тест, що містить завдання, спрямовані на оцінювання базових математичних компетентностей та завдання поглибленого рівня.
В тому разі, коли здобувач освіти вивчав математику на профільному рівні, не залежно від того планує чи не планує він вступати до вузу, в якому для вступу потрібна математика, він складає дворівневий тест, що містить завдання, спрямовані на оцінювання базових математичних компетентностей та завдання поглибленого рівня.
На сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти можна знайомитись з демонстраційними варіантами зошитів.