Вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня. Трагічні події призвели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, розвитку його культури і вплинули на подальший історичний шлях.
Офіційною підставою для депортації стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859 "Про кримських татар" від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами. Без сумніву, тоді був здійснений акт гено- і етноциду, про що свідчать звинувачення цілого народу в державній зраді та застосування принципу колективної відповідальності.
За офіційними даними з Криму було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими джерелами - 228 500, з яких упродовж лише першого півтора року померло близько 110 тисяч осіб.
18 травня в Україні вшановують День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
В умовах карантину заклади загальної середньої освіти приєднуються до вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в режимі онлайн (проведення онлайн-уроків, демонстрування інформдайджестів, перегляд фільмів «Хайтарма», «Чужа молитва», «Усе про Крим», «Межа очікування» та ін.).