День української хустки

Дата: 07.12.2021 15:45

7 грудня відзначається всесвітній День української хустки.

Хустка – ознака прихильності, любові, перехід від дівчини до жінки, символ матері. З давніх-давен вона  була улюбленим головним убором українських жінок. Яскравою лінією проходить хустка через усю історію народного вбрання і, майже не змінившись, залишається у вжитку до наших днів. Не дивлячись на те, що жіноцтво носило і інші головні убори: намітку, перемітку, обрус, очіпки, бавниці, проте , найпоширенішою була і залишається хустка.
Цього дня у Подільській школі стартував флешмоб «Зроби фото з хусткою».
Учні 1-4 класів Карпилівської школи доєдналися до тематичної виховної години «З бабусиної скрині».
Тож, подивуймося і нині незнищенній і живучій любові нашого народу до простого та водночас незбагненного дива – української хустки. І хай не лише сьогодні, а цілий рік радують вони наше око, барвисті, як сад навесні та мерехтливі, як світання над річкою. Хай звеселять і зігріють вони серця наші та душі.

Берегиня вроди – хустка.
На ній і гроно, і пелюстка,
І небо й райдуга на ній,
Мов берегиня роду – хустка
Здавен у нашій стороні.
То – нареченим на щастя,
То – на добро матерям,

Вічний дарунок – хустина,
Знана стежкам і вітрам.
Веселі ви чи сумовиті,
На схилах Бугу а чи Інгульця.
Нема таких жінок у світі,
Котрим вона не до лиця.