Новорічна диво-казка своїми руками

Дата: 16.12.2021 08:28

Блискітками, запахом глиці, неймовірною дитячою фантазією вибухнули  цьогоріч  різнобарвною новорічною хлопавкою роботи учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» та обласну новорічно-різдвяну виставку  «Новорічна композиція».

Головну умову – використання флористики – загалом дотримали всі автори  композицій. Горіхи, шишки, жолуді, барбарис, квасоля, злакові, зерна кави, пелюстки квітів, засушена цедра, гілки верби та берези, клематису, очерет, мох – далеко не весь перелік використаного, аби створити стилізовану ялинку, новорічний букет, віночок,   подарунок чи цілу сюжетну композицію. Ще вправно використано джутовий шнур, гіпс, картон, гуаш, мереживо, фольгу, солоне тісто.

Сувеніри теж не скупилися на матеріал: фетр, фоамірон,  фліс, дерево, бісер, намистини, мереживо, мішковину, паперові серветки, декоративні прикраси, кольоровий папір… Отож і з'явилися справжні шедеври, виготовлені власноруч: ялинки, іграшки, диво-ліхтарик, картини, віночки та подарунки.
У конкурсі взяли участь 33 роботи. 10 із  Карпилівської школи, 8 – із Срібнянської, 5 – із Дігтярівської, по 2 – із Гурбинської, Гриціївської та Будинку дитячої та юнацької творчості, по 1 – із Васьківської, Горобіївської,  Калюжинської, Сокиринської.

Усі конкурсні роботи  вповні заслуговують на увагу,  варті відзначення. Але конкурс завжди  має переможців. Право на участь в обласному етапі вибороли роботи, представлені Гриціївською ЗОШ І-ІІ ступенів (роботою Кириндась Софії «Новорічний ліхтарик», керівник Оксана Мусієнко), Гурбинської ЗОШ І-ІІ ступенів («Різдвяним віночком» учнів 5 класу, керівник Ольга Онопченко), Калюжинської ЗОШ І-ІІ ступенів (сюжетною композицією «Новий рік у Баби Яги» Солов'я Максима, керівник Марина Соловей), Сокиринської ЗОШ І-ІІІ ступенів (новорічним подарунком «Засніжена іграшка» учнів 7 класу, керівник Людмила Братусенко), Срібнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів (стилізованою ялинкою «Ялинка-Веселинка» Кириченко Вікторії, керівник Людмила Косенко; «Хатинкою Гнома» Ранського Євгена, керівник Антоніна Артеменко; картиною «Мелодія рідного краю» Борисенко Анастасії, керівник Ольга Соловей) та Будинком дитячої та юнацької творчості (роботами вихованки гуртка «Декор» Панченко Єви, керівник Ірина Панченко).

Принагідно хочеться подякувати всім учасникам конкурсу, батькам, керівникам закладів освіти, керівникам гуртків, класним керівникам, учителям трудового навчання, учителям-предметникам, педагогам-організаторам за допомогу у виготовленні виробів, у прищепленні естетичного смаку, у спробі допомоги розкрити талант, за подароване передчуття радості наближення Новоріччя та Різдва.

Роботи учнів Срібнянської школи

Роботи учнів Дігтярівської школи