Про проведення Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги»

Дата: 06.01.2023 11:07

З метою формування національної самосвідомості, відновлення історичної справедливості, належного вшанування подвигу народних бардів –кобзарів, нищених на поч. ХХ століття, виховання наполегливості у роботі та любові до української народної творчості Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України ініціює проведення Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги»

Завдання конкурсу полягає у відтворенні українського орнаменту Перемоги на основі традицій, сакральних символів краю.

До участі у бліц-конкурсі запрошується  учнівська молодь закладів загальної середньої та позашкільної освіти, кому не байдуже все українське, все, що рухає нас, як націю, вперед.

Ваші дії:
• заявка, в якій наводяться такі дані: прізвище, ім’я, по батькові автора;
назва навчального закладу; клас, курс; адреса
• конкурсна робота – кисет (капшук, гаман) чи хустинку із зображенням
ліри, бандури чи кобзи, оздоблених автентичним орнаментом
• кисет або хустинку можна доповнити коротким посланням воїну, лікарськими цілющими травами (за бажанням) надсилати на поштову адресу: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19 (з поміткою «Український орнамент Перемоги»); відділення нової пошти №252, м.Київ (обов’язково з кур’єрською доставкою).

СЛОВНИЧОК:

Орнамент — це не тільки декоративна прикраса, яка складається з елементів, що ритмічно повторюються, а і відображення прагнень людини, її зв’язку з природою, історичних особливостей. В етнічних орнаментах сконцентрований віковічний досвід народу, його уява про складність і гармонію буття

Кисет (киса, капшук, гаман) – торбинка для тютюну, люльки, цілющих трав та інших дрібних речей, має вигляд мішечка, горловина якого затягається шнурком. Невід'ємні атрибути українського козака

Кобза, бандура, ліра – старовинні українські народні струнно-щипкові інструменти

ВИМОГИ ДО РОБОТИ:
Розміри конкурсної роботи: кисет – 90 х 90мм; хустинка – 180 х 180мм.
Всі записи виконуються державною – українською мовою з урахуванням вимог сучасного українського правопису.

ТЕРМІНИ:
Конкурс проходить у січні – лютому 2023 р.
Прийом конкурсних робіт до 10.02.2023 р.
Підведення підсумків до 28.02.2023 р.

Переможці всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» нагороджуються дипломами відповідного ступеня.
Роботи переможців всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» будуть вручені бійцям ЗСУ
Світлини робіт переможців всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» будуть розміщені в науково-художньому журналі для дітей та юнацтва «Паросток»; на сайті НЕНЦ.

При створенні новітніх мистецьких продуктів прохання дотримуватися норм українського законодавства, яке зобов’язує з належною пошаною ставитися до думок та переконань українського суспільства.

Додаткову інформацію можна отримати за електронною адресою:
sergiy@nenc.gov.ua. та на сайті: https://nenc.gov.ua