A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Срібнянської селищної ради
Офіційний веб-сайт

Декада з протидії булінгу в закладах освіти громади

Дата: 21.04.2023 10:54
Кількість переглядів: 103

Фото без описуСаме заклади освіти мають статус одного з основних інститутів соціалізації особистості, її становлення і розвитку. Тому саме вони мають відігравати одну з ключових ролей у справі захисту дітей від будь-якого насильства. 

Головні завдання просвітницько-виховних заходів, які систематично проводяться класними керівниками, педагогами-організаторами, практичними психологами та соціальним педагогом – це підвищити загальний рівень правової свідомості дітей та молоді, рівень обізнаності з проблем порушення прав людини,  навчити моделям безпечної поведінки, виховати повагу  до  основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від насильства.

Протягом 10-21 квітня 2023 року у закладах загальної середньої освіти громади пройшла низка інформаційно-просвітницьких заходів превентивного характеру (профілактика насильства, цькування, булінгу тощо).

Меседжем проведеної роботи стало пояснення учням і батькам наслідків неправомірних дій, відповідальності за скоєне.

Класними керівниками проведено ряд тематичних виховних годин та бесід: «Зупинимо булінг разом», «Якщо тебе ображають», «Не допускай насилля над ближнім». «Допоможи другу», «Протидія боулінгу в дитячому середовищі», «Булінг: причини , наслідки», «Булінг: міфи та реальність», «Ми – проти булінгу», «Наслідки булінгу для дитини», «Стоп булінг!», «У колективі немає місця для булінгу», «Види булінгу, запобігання їх прояву», «Відверто про булінг», «Булінг: профілактика та допомога». «Змінюй у собі негативне ставлення до інших», «Булінг та кібербулінг», «Як уникнути конфлікту?», «Закон і ми», «Стоп! Мій кордон або правила безпечної поведінки», «Агресія як прояв насильства», «Психологічне та фізичне насильство: хто має відповідати за законом?», Як правильно дружити», «Спілкування з однолітками», «Що таке агресивність?», «Відповідальність за булінг», «Як навчитись жити без насильства?», «Етикет спілкування без булінгу», «Не вдавай, що не помічаєш», «Не допускай проявів булінгу над собою», «Конфлікт та його наслідки».

Тематичні «круглі столи» були підпорядковані актуальній тематиці: «Безпечна школа. Маски булінгу», «Поговоримо про булінг та кібербулінг». «Це важливо знати кожному».

Перегляди відеопрезентацій та мультиплікаційних фільмів несли в собі поради, навички, застереження  для дітей та учнівської молоді: «STOP! Булінг!», «Нік Вуйчич про булінг у школах», «Зупиніться!!! Моя історія про булінг і кібербулінг», «Булінг у школі та як із ним боротися», «Жив собі чорний кіт». «Про пташок», «Курка, яка несла всяку всячину», «Ти і поліція».

Тематичні інформаційні хвилинки покликані були розкрити значення булінгу як одного з проявів насильства в дитячому колективі: «Скажемо насильству – Ні!», «Як не стати жертвою», «Все про булінг», «Це варто запам’ятати», «Стоп насильство! Стоп булінг!».

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Серед учнівського та батьківського загалу була поширена тематична друкована продукція  (пам’ятки, буклети, інформаційні листки) «Не стань жертвою булінгу!». 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Психологічна служба системи освіти  - шкільні практичні психологи та соціальний педагог- організувала та успішно реалізувала тематичні години психолога, консультативні пункти, «Скриньки довіри», профілактичні заняття, тренінги, анкетування, імітаційні ігри: «Булінг і кібербулінг – сучасна загроза». «Ми проти насильства». «Що я знаю про булінг?», «Шляхи вирішення конфліктів», «Зупинимо булінг разом. Протидія жорстокості на насильству». «Як протистояти тиску однолітків». «Якщо тебе ображають», «Чи траплялося таке з вами?», «Давайте жити дружно», «Вирішуємо конфлікти та мирно співіснуємо», «Що я знаю про насильство?», «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті», «Як приборкати власних драконів», «Протидіймо булінгу!».

Проведені тематичні батьківські збори: «Протидія булінгу в учнівському середовищі», «Безпечна взаємодія в освітньому процесі. Впровадження медіації, вирішення конфліктів мирним шляхом», «Покарання за вчинення та приховування випадків булінгу», «Насильство в сім'ї та суспільстві».

Шкільні Ради профілактики організували тематичні засідання: «Не допускай насильства над ближнім», «Булінг у школі», «Булінгу – Ні!», «Знаємо! Попередимо!».
Для здобувачів освіти 7-9 класів Срібнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведена зустріч «Булінг у школі. Як його розпізнати?» із начальником СПВП №1 Прилуцького РВП ГУНП у Чернігвській області старшим лейтенантом поліції Степаненко Алісою Олексіївною.

Фото без опису

Тільки у тісній співпраці, спільними зусиллями школи, сім'ї, громадськості можна подолати булінг як одну з найгостріших соціально-педагогічних та психологічних проблем сьогодення.


« повернутися

Вхід для адміністратора