Цікавинки осіннього саду

Дата: 16.10.2023 11:57

Осінь чудова і багата пора року. Дерева приваблюють всіх яскравою палітрою осінніх фарб. Осінь прибрала з полів запашні, золотисті хліби, погосподарювала на луках, спорудила копиці сіна. У садках достигають фрукти.
Вихователь Срібнянського ЗДО «Сонечко» Ірина Віталіївна Зінченко разом з дошкільнятами середньої групи «Дзвіночок», чудової осінньої днини мандрували  стежинками – цікавинками осіннього саду…

Інтегроване заняття  « Фрукти» з пріоритетом пізнавальних та мовленнєвих  завдань було  не тільки цікаве, але і смачне. Мета заняття передбачала сформувати у дітей уявлення про те, що вітаміни, які містяться у фруктах, корисні для здоров’я людини.

Навчально – пізнавальна діяльність з дошкільнятами  розпочалося з психогімнастики -  привітання «Я і природа». Діти у колі  віталися з сонечком, земелькою, водичкою та вітерцем.
Елемент  цікавинки заняття -  смачні та запашні: яблучко, грушка, сливка, виноград - фрукти, які дітки знайшли у кошику, відгадавши загадку.
Потім уявно здійснили мандрівку в сад та пригадали особливості росту  фруктових дерев  навесні, влітку та восени. За допомогою карток,  розклали етапи росту  дерева (дерево з маленькими листочками, з квітками, з незрілими плодами, з дозрілими плодами).

Під час завдання з художньо – продуктивної діяльності домалювали на яблунці яблучка та осінні оранжеві листочки, а потім пригадали, які фруктові дерева та їх плоди можна знайти в осінньому садку.

Цікавим було завдання   допомогти  бабусі наповнити кошик фруктами, накриваючи кольоровою картинкою  темний силует того чи іншого фрукта.

Динамічна пауза «Фруктова естафета» обє’днала учасників двох команд під час перенесення фруктів – муляжів із саду до фруктового магазину. Завершилося  заняття смачним частуванням дарунками-смаколиками із осіннього саду.