10 ідей маленьких «свят на кожен день»

Дата: 28.11.2023 14:44

Чи відчували ви, що настрій змінюється? Так?!

Дійсно він може змінюється восени та взимку: світловий день коротшає, кольорів довкола стає менше, а відтак ми більше схильні сумувати й втомлюватися.

Зараз важливо підживлюватися радістю – чимось позитивним, що дає нам енергію.

Під час війни радість може здаватися недоречною, та вона сьогодні потрібна найбільше.

Так вважають і психологи, які надають дієві поради на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (https://www.howareu.com/).

Фахівці стверджують, що нас можуть підживлювати фізична активність, спілкування з приємними людьми, смачна їжа з яскравими спеціями, дозвілля (хобі, перегляд фільмів, музика, книги тощо).

Позитивні емоції допомагають легше пережити стрес і занепасти духом.

Дитині ж радість і гра необхідні для розвитку та відчуття безпеки. Додайте у ваші взаємини позитивних емоцій – усміхайтеся, жартуйте, бавтеся, вигадуйте смішні ігри, не соромтеся додавати кумедні звуки чи рухи до ваших щоденних занять.

Якщо ви виховуєте підлітка, враховуйте, що у цьому віці діти реагують не на сенс сказаного, а насамперед на його форму. Тому важливо, аби жарти не були образливими та не знецінювали дитину.

Також отримати позитивні емоції допоможуть нові сімейні традиції, ігри. Аби легше було знайти приводи порадіти щодня можна скористатися 10 ідеями для маленьких «свят на кожен день» (за матеріалами сторінки «Ти як?» у соціальній мережі Facebook https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0doE9qtj6ZyNGEqAJkG79qrAGwMZTQbiYKtAriSqrbyBEL1w6Xz8vQLKpL5z8qHuil&id=100090659411795).

10-ть ідей маленьких «свят на кожен день»

1. День нового списку – саме сьогодні час скуштувати щось новеньке.
2. День ворушіння великим пальцем з-під ковдри.
3. День шарудіння опалим листям.
4. День висовування язика і спроб упіймати ним краплі дощу.
5. День пошуку смаглів – шукай в усьому смали.
6. День співу в душі – що саме будеш сьогодні співати.
7. День спостереження за своїми кроками – чи помічаєш, що наші кроки лівою і правою ногою різні?
8. День рими – які слова сьогодні будуть римуватися?
9. День шарудіння сукнею/сорочкою – прислухайся до того, який голос має твій одяг.
10. День «СПРОБУЙ» - саме сьогодні день сміливих кроків. Якщо виникнуть сумніви, якщо раптом відчуєш тривогу – пригадай, що саме сьогодні день «СПРОБУЙ».

Зверніть увагу: якщо пригнічений стан триває понад 2-3 тижні й не має покращення, варто звернутися до психолога.