День ментального здоров'я в закладах загальної середньої освіти
Кожного року 10 жовтня світ відзначає Всесвітній день ментального здоров'я, щоб нагадати про важливість психологічного благополуччя та стійкості.
Заклади загальної середньої освіти громади долучилися до проведення заходів у рамках відзначення цього дня. Фахівці психологічної служби, класні керівники, вчителі-предметники провели заняття з елементами тренінгу, години спілкування, акції, бесіди, створювалися лепбуки.
Найбільш дієвими були релаксаційні техніки для зняття психологічного напруження, фізкультхвилинки, ігротеки, психологічні ігри. Із педагогічними працівниками проведена інформаційна хвилинка та тренінгове заняття «Сила в тобі».
Так, у вестибюлі Гриціївської ЗОШ І-ІІ ступенів була створена просвітницька дошка про Всесвітній день ментального здоров'я, проведена інформаційна хвилинка для педагогів «Як подбати про своє психічне здоров'я: 5 корисних звичок на кожний день». З учнями 2-4 класів практичний психолог провела ряд психологічних ігор: «Назви сусіда лагідно», «Компліменти», «Розірваний папір», «Подарунок» і найулюбленіша – «Дай п'ять». Здобувачів освіти 5-7 класів психологиня запросила на годину спілкування «Як зберігати рівновагу під тиском стресу», а 8-9 класів – «Відповідальність як складова ментального здоров'я».
Фахівці психологічної служби Срібнянського ліцею запросили здобувачів освіти 6-А класу до створення лепбука-розмальовки «Mental health», знайомилися з ознаками, видами стресу та шляхами його подолання здобувачі освіти 8-Б класу, переглянувши презентацію «Наслідки стресу у нашому житті». Із ведмедиком Тошою, учні 4-Б класу навчилися переключати свою увагу на позитивні моменти, опановувати страх, тривогу та інші негативні емоції, найдобріші побажання змогли передати за допомогою вправи «Метелики побажань». Свій емоційний стан ліцеїсти 3-А класу показали на «Хмаринці настрою» та вчилися «Бути собі другом теж». Зіграли в психологічні ігри «Паперовий безлад», «Кулачки-силачі», «Заземлюємося» учні 2-Б класу. Створили квітки «ментального здоров'я» у ресурсній кімнаті здобувачі освіти 7-Б класу.
У Дігтярівській ЗОШ І-ІІІ ступенів була проведена інформаційна експрес-хвилинка «10 жовтня – день ментального здоров’я». Психологиня провела практичне заняття для педагогічних працівників «Сила в тобі», на якому запропонувала колегам різноманітні джерела позитивної енергії для заспокоєння та зняття напруги в тілі. Класний керівник 2 класу, разом із асистентом учителя, провели психологічні ігри «Мій настрій», «Подаруй посмішку», класним керівником учнівського колективу 9 класу проведене практичне заняття «Психічне здоров'я. Як його зберегти», а учні 10 класу в ході бесіди «Відповідальність як складова ментального здоров’я» говорили про зв’язок відповідальності та ментального здоров'я особистості, визначали складові відповідального способу життя та його переваги над безвідповідальністю (як руйнівним станом життя).
Учителі-предметники Горобіївської ЗОШ І-ІІ ступенів створювали із учнями лепбук «Ментальне здоров’я: як подбати про себе» (5-6 класи), та провели ігротеку «Граючись, долаємо стрес». У Гурбинській ЗОШ І-ІІ ступенів здобувачі освіти виявляли емоції та співпереживання, дізнавалися про ознаки ментального здоров’я у ході психологічних ігор.
У Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведені: година спілкування «Подорож до ментального здоров'я», бесіда «Вплив негативних емоцій на організм людини», а в Сокиринській ЗОШ І-ІІІ ступенів - виховні години: «Що таке ментальне здоров'я та як його покращувати?», «Техніка самодопомоги у стресових ситуаціях», «Ментальне здоров'я. Як про себе подбати?», «Відновимо людину – людина відновить усе», а також оформлений просвітницький плакат про Всесвітній день ментального здоров'я, проведені акції «Подаруй тепле слово», «Мішечок гарного настрою».
У Васьківській ЗОШ І-ІІ ступенів та Калюжинській ЗОШ І-ІІ ступенів проведені учителями-предметниками бесіди про ментальне здоров’я на уроках «Здоров’я, безпека та добробут».
Зі здобувачами освіти Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів проведені години спілкування «Мій настрій», «Ти як? та ментальне здоров'я» та пройшли акції «Осінні секрети осіннього настрою», «Вибери сонце», «Розмальовки антистрес».
І як висновок - ментальне здоров'я кожного в першу чергу залежить від нього самого і його близьких. Не соромтеся власних емоцій, проживайте їх сповна, даруйте усмішку всім навколо і світ стане добрішим!
Турбуючись про своє ментальне здоров'я, ми стаємо сильнішими, добрішими та готові допомагати іншим.