День пам'яті жертв голодоморів
День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день скорботи у нашій державі, що припадає на четверту суботу листопада. Україна і світ ушановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
На вшанування Дня пам'яті жертв голодоморів заклади загальної середньої освіти громади доєдналися до відзначення урочистостей, провівши тематичні заходи (з урахуванням умов воєнного стану).
Заходи були проведені під загальним гаслом «Запали свічку пам'яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
На будівлях закладів загальної середньої освіти були приспущені Державні прапори України.
Класними керівниками, педагогами-організаторами, вчителями історії, української мови та літератури, шкільними бібліотекарями проведені інформаційно-просвітницькі та виховні години, усні журнали, «круглі столи», лекції, тематичні екскурси, години спілкування, уроки пам'яті, виставки-інсталяції, виставки інформаційно-довідкової літератури, перегляди документальних фільмів, покладання до пам’ятників жертвам голодоморів колосків пшениці, виготовлення оберегів-колосків: «Незгасаючий біль народу», «І плакала свіча в скорботі», «Голодомор в Україні: історія і пам'ять», «Вічна свіча», «Українська ніч 1933 року», «Жнива скорботи», «Гірка сповідь пшеничного колоска», «Голодомор. Великий злам» «Голодомор – біль душі і пам'ять серця», «Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз… Такого ще земля не знала», «Історію переписати неможливо», «Були колись страшні часи», «Голодомор – геноцид українського народу», «Скорботна свічка пам'яті святої», «Ангели пам'яті», «Минуле стукає у наші серця», «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди», «Горить свіча», «Не маємо права забути», «1933: ніколи знову!», «Тихо свічка мерехтить, на долоні зернятко лежить».
Просимо доєднатися до хвилини мовчання та загальнонаціональної акції «Запали свічку» (23 листопада о 16 годині) – засвітити вогник у кожній домівці як вияв нашої скорботи за жертвами голодоморів і віри у те, що подібні трагедії не повторяться.