Життя дано на добрі справи
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
У стінах Срібнянського ліцею практичний психолог Катерина ВЕРНИГОРОВА-ГРОМА та соціальний педагог Альона ПОБІДАШ, разом з учасниками освітнього процесу, взяли участь у запланованих заходах, а саме здобувачі освіти 9-А класу переглянули презентацію «Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок».
Обговорили питання «Насильство, як соціальне явище», «Я проти насильства» ліцеїсти 5-9 класів. На інформаційній хвилинці «Не мовчи. Вмій захистити себе» учні 6-А класу поглибили свої знання про види насильства та способи можливого його уникнення. З педагогічним колективом проведений творчий стартап «Кожна жінка має бути щасливою!», ліцеїсти 10-Б класу зіграли у психологічну гру «Безпечний вибір», де мали можливість розпізнати ситуації, пов’язані з насильством.
Провівши інформаційний дайджест «Не дай СНІДу жодного шансу!» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, здобувачі освіти 10-А класу обговорили можливі симптоми захворювання, шляхи передачі ВІЛ/СНІДу та заходи щодо профілактики зараження. На квест-уроці «Відкрите серце» учні 8-А класу подискутували про моральні якості добра, людяності, вмінні співчувати один одному, толерантно ставитися до людей з обмеженими можливостями та створили колаж «Серце доброти».
Всі бажаючі учасники освітнього процесу долучилися до акції «Долоні не для биття», кольоротерапії «Життя дано на добрі справи», пройшли опитувальник «Що тобі відомо про насилля?» та переглянули виставку малюнків «Ми проти насильства».
Без волонтерства в теперішній час дуже складно уявити наше життя, тому з нагоди Всесвітнього дня волонтера ліцеїсти 7-А класу на годині доброти «Ми сильні, бо разом» висловили своє бачення, хто для них є волонтер. Будували стіну обіцянок «Умій сказати насильству - НІ!” на занятті з елементами тренінгу «Ми-проти насилля» здобувачі освіти 8-Б класу. Та на завершення акції учні 5 класу пригадали свої права та обов’язки на виховній годині «Я маю право».
Заходи, які проведені впродовж акції, допомогли підвищити обізнаність ліцеїстів з питань попередження насильства та жорстокого поводження. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові та поваги до ближнього.
Ми повинні доносити до дітей розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Адже діти — майбутнє нашої країни!