Скоро відбудеться основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA – 2025
Упродовж 17 березня – 04 травня 2025 року в Україні триватиме основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025.
Майже у 300 закладах загальної середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти відбудеться тестування й анкетування 15-річних підлітків у межах основного етапу цього міжнародного дослідження. До участі в моніторингу міжнародною агенцією Westat відібрано понад 10 000 українських учнів і студентів, які на міжнародному рівні презентуватимуть рівень своїх знань.
Через тимчасову окупацію окремих територій нашої країни та безпекові ризики до вибірки учасників не включено заклади освіти з таких регіонів, як Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська області, а також Автономна Республіка Крим та м. Севастополь.
Таким чином, в основному етапі братимуть участь 15-річні підлітки із закладів освіти лише 17 регіонів, а саме: Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей та м. Києва.
Основний етап PISA-2025 буде проведено на комп’ютерній основі в приміщеннях закладів, де навчається учнівство чи студентство, відібране для участі.
В межах PISA оцінюватимуть компетентності 15-річних підлітків в трьох ключових галузях: математиці, читанні та природничо-науковій освіті.
Інноваційною галуззю PISA-2025 стане оцінювання «Навчання в цифровому світі» (Learning in the Digital World), спрямоване на визначення здатності 15-річних підлітків ефективно використовувати цифрові технології та ресурси як у навчанні, так і в повсякденному житті.
Крім того, завдяки фінансовій підтримці ЮНІСЕФ, Україна візьме участь у додатковій опції PISA-2025 — оцінюванні з іноземних мов, а саме з англійської мови.
Серед обраних закладів освіти України - Срібнянський ліцей Срібнянської селищної ради Чернігівської області.
43 учасники з цього закладу освіти покажуть свої знання в природничо-математичній галузі, уміння знаходити, аналізувати та критично оцінювати інформацію із цифрових джерел, здатність застосовувати цифрові інструменти для розв’язання реальних завдань, спроможність розуміти та інтерпретувати письмові тексти, сприймати й осмислювати усне мовлення, а також формулювати власні думки англійською мовою на задану тему.
Побажаємо нашим учасникам цього міжнародного дослідження успіхів у їх роботі.