A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Срібнянської селищної ради
Офіційний веб-сайт

Щоб бути символом, потрібно бути справжнім

Дата: 07.03.2025 12:34
Кількість переглядів: 32

Фото без опису   Він народився у кріпацькій родині, ще маленьким став круглим сиротою і ріс у цілковитій бідності та тотальній безвиході. Та все ж знайшов шлях із тунелю кріпацтва, став відомим на весь світ, створював нев'янучі різножанрові світові шедеври, закохував у себе аристократок і навіть викликав на себе увагу  російського царя.  

 Із 47 літ його земного буття  24 роки - рабство, 10 років - солдатська служба в Мангишлаку,  а лічені роки відносно спокійного життя -  це роки боротьби і просвіти, пошуку правди і творення вічного в мистецтві.

9 березня Україна і світ ушановують день народження славетного Кобзаря – символа українців, пророка і генія, а водночас – людини серед людей, Тараса Шевченка.

 Сила волі, наполегливість, вміння бачити світ під власними кутами зору, помножені на талант і працелюбність, явили світові в його особі поета, прозаїка, перекладача, публіциста, живописця, скульптора, художника, майстра офорту і  графіки, фотографа, маляра, ілюстратора, актора, співака, режисера, драматурга, театрального критика, мандрівника, винахідника, археолога, філософа, просвітянина, історика.

Написати книжку, яку б українці клали на столах поряд із "Біблією" - це вже бути обраним на землі.  Дослідник творчості Кобзаря, автор абетки-енциклопедії про Шевченка професор Леонід Ушкалов переконаний, що Тарас Григорович усвідомлював свою місійність, відчував себе пророком доби і свідомо прийняв випробування долі. Його твори - це вся Україна на долоні, це правда і відвертість, це така сила, яка підіймала дух, загартовувала, відроджувала українців, причому в усі часи, у будь-які періоди життя його народу. Любов автора до простого люду, до рідної землі, а також мова - співоча, мелодійна, дзвінка -  викликали захоплення і широкий відгук у душах читачів.  

Традиційні Шевченківські тижні відбулися у закладах загальної середньої освіти громади. Класними керівниками, педагогами-організаторами, вчителями української мови та літератури, шкільними бібліотекарами  проведено низку тематичних виховних заходів: літературно-музичні композиції, мистецькі вернісажі, біографічний калейдоскоп, усні журнали, виховні години, літературні турніри, квести, конкурси читців, перегляди відеопрезентацій, літературна відеомандрівка,  викладки художньої та довідкової літератури, виставки ілюстрацій - «Великих слів велика сила», «Тернистими шляхами долі», «Шевченко, якого ми не знали», «Тарас Шевченко – України син», «На струнах Кобзаревої душі»,  «Шевченкове слово в віках не старіє», «Тарасовими шляхами», «Земний уклін тобі, Тарасе», «Сторінками Кобзаря», « «Кобзар» - книга вічна», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Єднаймо душі словом Кобзаря», «На струнах Кобзаревої душі», «Живе слово Кобзаря», «Поетичний віночок», «Наш Тарас», «Шевченко завжди сучасний», «Вклоняємось тобі, Тарасе», «На шляху до вічності», «Шевченкові думки переживуть віки», Єднаймо Україну Шевченковим словом», «Тарас Шевченко – майстер слова та пензля», «Неосяжний Тарас Шевченко».

Із Днем народження твого Сина, Україно!
Нехай довіку будуть Його дні щоберезня!

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора